Sara Helle Nygaard

Hejsa!
Mit navn er Sara og jeg er 23 år gammel. Jeg er ny som frivillig her i Ventilen, og det synes jeg bare er vildt fedt!
Til dagligt studerer jeg en professionsbachelor i International handel og markedsføring (I know et super langt navn ). Jeg glæder mig derfor maks til januar 2025, da jeg her har min allersidste eksamen
I min fritid er jeg gerne at finde foran mit keyboard, da jeg har spillet musik næsten hele mit liv . Når jeg spiller musik forsvinde min tidsfornemmelse fuldkommen, og når jeg kigger på uret kan der derfor sagtens pludseligt være gået halvanden time . Derudover elsker jeg også en god gåtur, enten med en podcast eller noget fedt musik i ørerne.
Jeg har valgt at blive frivillig i Ventilen, da jeg vildt gerne vil være med til at gøre en forskel i kampen mod ensomhed sammen med mine med-frivillige.
Jeg glæder mig til at møde jer!